1. Właśnie dziś będę szczęśliwy. Zakłada to prawdziwość tego, co powiedział Abraham Lincoln, że większość ludzi jest dokładnie w takim stopniu szczęśliwa, w jaki nastawi na szczęście swój umysł. Szczęście przychodzi z wewnątrz. Nie zależy od czynników zewnętrznych.
  2. Właśnie dziś spróbuję dostosować się do tego , co jest, zamiast usiłować dostosować wszystko wokół do moich własnych życzeń. Przyjmę swoją rodzinę , pracę i los takimi jakie są i dopasuję się do nich.
  3. Właśnie dziś zadbam o swoje ciało. Będę je gimnastykował, dbał o nie i pielęgnował, nie nadużyję go i nie zaniedbam, aby stało się perfekcyjnym mechanizmem pracującym dla mnie.
  4. Właśnie dziś zadbam o swój umysł. Nauczę się czegoś pożytecznego. Nie będę umysłowym leniem. Przeczytam coś co wymaga wysiłku, myślenia, koncentracji.
  5. Właśnie dziś na trzy sposoby będę ćwiczył mego ducha: Zrobię dla kogoś coś dobrego i nie pozwolę żeby odkrył, że to ja. Zrobię co najmniej dwie rzeczy, których nie chcę robić, jak poleca dla wprawy Wiliam James.
  6. Właśnie dziś będę miły. Będę wyglądał najlepiej jak potrafię, będę mówił powoli, działał uprzejmie, nie będę szczędził pochwał i nie będę niczego krytykował ani nikogo za nic winił: nie będę próbował ulepszać i uczyć innych.
  7. Właśnie dziś spróbuję żyć tylko dzisiejszym dniem i nie będę próbował rozwiązać wszystkich życiowych problemów na raz. Przez 12 godzin mogę się zdobyć na robienie rzeczy, które przerażałyby mnie, gdybym miał je robić przez całe życie.
  8. Właśnie dziś będę działał planowo. Napiszę, co chcę robić w ciągu każdej godziny. Mogę nie zrealizować planu w całości, ale będę się starał. Pozbędę się dwóch wad gorszych niż plagi: pośpiechu i niezdecydowania.
  9. Właśnie dziś poświęcę pół godziny tylko na wypoczynek. Pomyślę też o Bogu, aby nabrać perspektywy w spojrzeniu na swoje życie.
  10. Właśnie dziś nie będę się bał być szczęśliwy, cieszyć się tym co piękne, kochać i wierzyć , że ci których kocham, tez mnie kochają. D. Carnegie