Między psychoterapią a duchowością. Warsztaty rozwojowo-terapeutyczne z elementami pracy z ciałem cz.1

Podtytuł: Gdzie jestem? Droga przebyta- Droga do przebycia

O co się potykam?

  1. Gdzie  dokładnie i w jakich godzinach odbędą się warsztaty?

20.01.2017 sobota godz.10-19 (z godzinną przerwą na obiad –we własnym zakresie)

KRAKÓW ul. Szlak 77/211, II piętro

(wejście od ul. Pawiej – budynek Angel City z czerwonej cegły, po przeciwnej stronie Galerii Krakowskiej i Dworca PKP)

 

  1. Dla ilu osób są przeznaczone? Tylko dla 12 osób (część I i II są integralną całością )
  2. Jaki jest koszt-150 PLN
  3. Do kogo są skierowane?

Cykl „Między psychoterapią a duchowością„ skierowany jest do osób poszukujących inspiracji w swoim osobistym procesie rozwojowy,  otwartych na duchowość chrześcijańską. Nasze  Warsztaty prowadzone są w duchu CHTI –Chrześcijańskiej Terapii  Integralnej.

 

Pytania, które mogą pomóc w decyzji –uczestniczyć czy nie?:

-Kim jestem?  

-Mój obraz Boga?…tak naprawdę…

– Gdzie jestem w swoim rozwoju-w swojej drodze?

– O  co się potykam? (w relacji do samego siebie, w relacji do innych), lęk, nieśmiałość, agresywne zachowania, toksyczne relacje, autorytarna religijność, poczucie tzw. niskiej wartości, smutek, brak sensu w życiu, kłopoty w relacji z partnerem, uzależnienia, trudne relacji: w dom,  w pracy, asertywność w praktyce co to znaczy?

-Gdzie utknąłem? Co na psychoterapię? Co na kierownictwo duchowe?

  1. Jaki jest cel warsztatów – co uczestnik po nich zyska?

Poszerzenie świadomości, osobiste przeżycie –pełniejsze spotkanie z sobą-dla żyjących w pośpiechu okazja do „wyhamowania”, możliwość otrzymania informacji zwrotnej od grupy, możliwość zobaczenia różnych aspektów swojego doświadczenia lub doświadczenia innych uczestników-nieocenione bogactwo pracy grupowej.

  1. Na czym się skupicie szczególnie podczas warsztatów – czy jest coś takiego? Czym się te warsztaty różnią np. od wewnętrznego dziecka?

Na warsztaty uczestnicy przychodzą ze „swoim”. Jest to czas pracy osobistej na tle grupy i z grupą, w bezpiecznej dla siebie przestrzeni (nie ma konieczności  opisywania uczestnikom intymnych spraw czy problemów). Skupimy się na pracy z ciałem-będzie seria specjalnych dynamik pracy z ciałem.  Skupimy się na uświadamianiu i pozwoleniu sobie na uczucia np.: radość, smutek, strach, złość, wstyd.

Skupimy się-szczególnie w II części- na procesie uważności wewnętrznej -czerpiąc z  duchowego skarbca Kościoła: między innymi na  tradycji hesychazmu czyli: formy duchowości sięgającej korzeniami IV wieku i pierwszych eremitów na pustyni Egiptu i Syrii: Arseniusza Wielkiego, Teofana Pustelnika, Ewagriusza z Pontu.  Warsztaty będą też zawierały treści wprowadzające  do kontemplacji.

ZAPISY: info@terazijak.pl