warsztaty rybnik

 

Masz w sobie ciągłe poczucie niezaspokojenia? Jakby każda zmiana była po jakimś czasie niesatysfakcjonująca? Nowa praca, związek, hobby? Robisz coś wartościowego, ale Cię to nie cieszy?

To czas, aby poznać siebie  i odkryć niezaspokojone  potrzeby, które zostały kiedyś wyparte, a które mają  wpływ na Twoje obecne życie. Zapraszamy Cię na warsztaty „Moje wewnętrzne dziecko”. Są one okazją do odkrycia:

➥ jak odnaleźć i dbać o własne potrzeby
➥ jak przestać „myśleć magicznie”, że trzeba zasłużyć na miłość, uznanie
➥ jak odzyskać kontrolę nad własnym życiem
➥ jak rozpocząć drogę do odkrycia źródła akceptacji w sobie

Jak reaguje nasze wewnętrzne dziecko?

Na zewnątrz godzimy się – zbyt często mając poczucie porażki w środku. Potakujemy głowami automatycznie, odreagowując w domu na dzieciach, na sobie nawzajem. Cierpimy, jesteśmy nieufni, brak nam zdrowej dyscypliny. Myślimy magicznie: zrobię to… kupię tamto i będzie dobrze. Nadużywamy władzy nad innymi, by się poczuć lepiej.

Uzależniamy swoje życie od decyzji innych. Pozwalamy im przejąć kontrolę nad sobą. Nie znając  swoich   potrzeb, zadowalamy się łagodzeniem objawów, często jeszcze bardziej raniąc siebie i innych.  Uciekamy od dojrzałości, bo nie jesteśmy na nią wewnętrznie gotowi.

Skrzywdzone dziecko wewnętrzne może nam dać się we znaki: przez kłopoty w związku, nową pracę, kompulsje: zajadanie, zapijanie, zagrywanie, nałogowy seks, nałogową pracę, sukces za wszelką cenę, uczucie pustki, apatię, depresję.

Celem warsztatów jest pomoc w pozbyciu się bólu z czasu dzieciństwa. Bólu wywołanego przez porzucenie, agresywne traktowanie przez rodziców, najbliższych, kolegów z klasy, wszelkie nadużycia, lekceważenie potrzeb rozwojowych, dysfunkcje rodzinne.

To będzie czas specjalnie dla niego – Twojego wewnętrznego dziecka. Aby je odnaleźć w sobie i z pozycji dorosłego zatroszczyć się o nie, zaopiekować się nim. Ty sam staniesz się rodzicem dla swojego wewnętrznego dziecka. Bo tylko Ty wiesz, czego ono potrzebuje.

Tak rozpoczniesz drogę do  źródła akceptacji, które jest w Tobie, wzięcia odpowiedzialności za  własne życie. Tylko osoba, która podejmuje odpowiedzialność, może świadomie decydować o tym, kim jest dziś i kim chcę  stać się jutro.

W trakcie warsztatów zaprosimy Cię do łagodnego kontaktu z sobą. Do przyglądania się Twojemu ciału. To ono ma bardzo wiele do powiedzenia Tobie. Twoje ciało wskaże Ci drogę. Zaprezentowane przez nas ćwiczenia i medytacje będą okazją do wsłuchania się w Twoje wnętrze.

Zapraszamy Cię do  wyjątkowego czasu z samym sobą.

Sobota, 4 marca 2017, czas trwania: od godziny 9 do 18 (z przerwą na obiad), Rybnik – centrum, cena: 130 zł.

Prowadzący warsztat: Barbara i Szymon Piaseccy

Zapisy: info@terazijak.pl / informacje: 574 717 644

Comments are closed.