Co innego pisać o drodze albo myśleć o tym  co mam do zrobienia w ogóle czy też  ze mną samym z moimi relacjami, z moją pracą, z moim pomysłem na życie, a co innego wyjść z domu, usłyszeć trzask zamykających się za Tobą drzwi i pójść w zimno i mrok i… jak słyszałem – w śnieg.

Kocham To!!!

I będzie pot i już są… od jakiegoś czasu –myśli:  o tym, że tyle mam do przeczytania, tyle spraw do załatwienia, płotów do pomalowania, mebli do kupienia, osób do odwiedzenia-już to wszystko znam …te „syrenie śpiewy” nucą swoją pieśń w mojej głowie-czasem smutną czasem żałosną, cichutką, rozkoszną …tym są bardziej przekonywujące im dłuższa była przerwa w drodze.

Przyjdą też inne myśli:

  • po co się męczyć?
  • nie dam rady…
  • to nie dla mnie
  • gdybym wtedy zrobił to …
  • a jeżeli się nie uda… znowu kolejna porażka….
  • gdyby mnie inaczej wychowano…

I będzie pot … i będą łzy  i … przyjdzie to czego się najbardziej boję… i dobrze . A ja będę szedł –bo tak chcę .

dzieci w drodze

chodź, nie zwlekaj, droga czeka!

Dziecko nie ma z tym problemu…

Wstaje idzie, jak jest zmęczone kładzie się i śpi (tak zrobił ostatnio mój syn Kuba) budzi się  idzie dalej…

Dziecko jest proste w sensie nie obładowane „bogactwami” : doświadczeniami wygody, strachu, rozkoszy, porażek, ocen, wewnętrznych przymusów, opinii, krytyki . Jest wolne,  ubogie  . Są dwa takie momenty w życiu: kiedy jesteśmy dziećmi i kiedy umieramy…

I tutaj się zatrzymam .

A Ty czego słuchasz w swoim życiu?

Ostatnia ludzka wolność –zdolność wyboru swojego nastawienia w każdych okolicznościach . Możliwość wyboru swojej własnej drogi.
Viktor Emanuel Frankl